MIDOUN TUNEZJA

MIDOUN ATRAKCJE

MIDOUN TUNEZJA

Midoun Tunezja – Jeśli marzycie o wakacjach na rajskich plażach, to Midoun na wyspie Dżerba powinno znaleźć się na Waszej liście podróży. To miejsce o bogatej historii, zachwycającym bazarze i autentycznym klimacie Północnej Afryki. Midoun przyciąga turystów nie tylko swoimi pięknymi plażami, ale także przystępnymi cenami i malowniczymi krajobrazami z oliwnymi gajami.

Midoun Plaże

miodun plaże

Midoun słynie z pięknych plaż, złocistego piasku i turkusowych wód. Główne plaże Miodun to Playa Sidi Mahrez, raz  Playa Aghir, które mogą być doskonałym miejscem do relaksu, kąpieli słonecznych, pływania, sportów wodnych i grillowania. W Miodun znajdują się też prywatne plaże ośrodków hotelowych, oferujące komfortowe leżaki i parasole. Dodatkową atrakcją są dzikie plaże, oddalone od tłumów turystów, które oferują egzotyczną scenerię i romantyczną atmosferę.

Midoun atrakcje

• Targowisko / Souk

midoun atrakcjebazar

Jednym z najbardziej fascynujących miejsc w Midoun jest lokalne targowisko, które przyciąga tłumy turystów. To idealne miejsce, aby zanurzyć się w miejscowej kulturze i odkryć bogactwo smaków i zapachów. Na straganach można znaleźć aromatyczne przyprawy, kolorowe tekstylia, rękodzieło i wiele innych interesujących przedmiotów. Targowisko to prawdziwa uczta dla zmysłów, która z pewnością zostawi niezapomniane wrażenie.

• Przedstawienie Fantazja

midoun fantazja

Fantazja to przedstawienie folklorystyczne, które odbywa się w Midoun. Spektakl organizowany jest przez mieszkańców i odbywa się w każdy wtorek. Podczas tego widowiska można zobaczyć min. tradycyjny berberyjski ślub oraz akrobacje jeźdźców. Przedstawienie trwa około 2,5 godziy

Midoun - znakomity punkt wypadowy do zwiedzanai Djerby

midoun baza

Midoun jest również świetnym punktem wypadowym na wycieczki do innych części wyspy. Można na przykład odwiedzić oddalone o kilkanaście kilometrów główne miasto wyspy, Houmt Souk, lub miasteczko Ar-Rijad, gdzie znajduje się najstarsza synagoga w tej części Afryki – Al Ghariba. To doskonała okazja, aby poznać bogatą historię i kulturę wyspy Dżerba.

Wakacje w Tunezji
Scroll to Top