SOUSSE TUNEZJA ATRAKCJE

TOP 7 ATRAKCJI W SOUSSE, KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ

TUNEZJA SOUSSE ATRAKCJE

Tunezja Sousse, znane również jako Susa, to jedno z najpopularniejszych miast turystycznych w Tunezji. Miasto to ma bogatą historię i wiele atrakcji do zaoferowania turystom. Jedną z głównych atrakcji w Sousse jest medyna, czyli stare miasto, które zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Sousse słynie też z pięknych plaż, które są uznawane za jedne z najpiękniejszych na wybrzeżu północnej Afryki. Wzdłuż morza znajdują się nowoczesne i luksusowe hotele, tworzące przybrzeżną strefę turystyczną. Sousse to miejsce, które oferuje atrakcje dla każdego. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię historia i architektura, czy też aktywny wypoczynek, znajdziesz tu coś dla siebie. Poniżej znajduje się lista top 7 najważniejszych miejsc i atrakcji, które warto zobaczyć:

Sousse co zobaczyć:

• Medina w Sousse

sousse atrakcje medyna

Medina w Sousse: Medina, czyli stare miasto w Sousse, jest jednym z najwspanialszych przykładów architektury arabskiej w Tunezji. Znajduje się tutaj labirynt wąskich uliczek otoczonych murami, które pochodzą z VIII wieku. Medyna została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO i stanowi główny cel turystów w Sousse.

• Kasba

Kasba – Zbudowana w 859 roku na miejscu wcześniejszej twierdzy bizantyjskiej, Kasba jest jednym z najwspanialszych zabytków Sousse. Jego 30-metrowa wieża Khalaf al Fata jest jedną z najstarszych wież stojących w Afryce Północnej.

• Plaże w Sousse

Plaże w Sousse: Sousse to popularny kurort wakacyjny, słynący z pięknych plaż. Przybrzeżna dzielnica Port el Kantaoui oferuje luksusowe hotele i doskonałe warunki do relaksu na słońcu i kąpieli w morzu

• Wielki meczet w Sousse

meczet sousse atrakcje

Wielki meczet w Sousse: To ważna świątynia islamska w regionie, pochodząca z IX wieku. Meczet prezentuje charakterystyczną architekturę i jest miejscem, gdzie wierni modlą się i składają swoje modlitwy.

• Amfiteatr El Jem

co zobaczyć Amfiteatr El Jem

Amfiteatr El Jem w Tunezji to fascynująca atrakcja, która powinna znaleźć się na liście “must-see” podczas wizyty w Sousse. To starożytny rzymski amfiteatr, pochodzący z II wieku n.e., wciąż zachwyca swoim pięknem. Znajduje się on 70 kilometrów na południe od Sousse i jest celem wielu wycieczek fakultatywnych. Ten imponujący amfiteatr wznosi się na wysokość 40 metrów i jest uważany za czwarty co do wielkości na świecie. Amfiteatr jest jednym z najlepiej zachowanych tego typu budowli na świecie.

• Muzeum Archeologiczne w Sousse

muzeum sousse

Muzeum Archeologiczne w Sousse: Jeśli interesujesz się historią i archeologią, to to muzeum jest dla Ciebie. Znajdziesz tutaj bogatą kolekcję eksponatów z różnych okresów historycznych, w tym rzymskich i punickich.

• Port El Kantaoui

Sousse co zobaczyć Port El Kantaoui

Port El Kantaoui: To przemiłamarina w pobliżu Sousse, gdzie można podziwiać luksusowe jachty, spacerować po promenadzie pełnej restauracji, sklepów i kawiarni oraz cieszyć się widokiem na morze.

Te atrakcje stanowią tylko małą część bogatej oferty turystycznej Soussee i okolic. Region ten oferuje zarówno urokliwe plaże, jak i fascynujące zabytki, co przyciąga turystów z całego świata.

Prezentowane oferty pochodzą z serwisu naszego partnera Wakacje.pl, po kliknięciu w link zostaniesz przekierowany na serwis Wakacje.pl

Scroll to Top